LUKS „LIPIE”

Powstanie klubu datuje się na przełom marca i kwietnia 1986 r., kiedy to z inicjatywy  nauczyciela Szkoły Podstawowej w Lipiu Zygmunta Opiło, powstało miejscowe ogniwo LZS (Ludowe Zespoły Sportowe). Głównymi założycielami i wiodącymi działaczami
w tamtym okresie byli: wspomniany Zygmunt Opiło i  Alicja Błędowska – nauczycielka Wychowania Fizycznego w tamtejszej szkole.

W tamtym okresie najmocniej działała, odnosząca wiele sukcesów, sekcja lekkiej atletyki oraz prężnie rozwijająca się sekcja tenisa stołowego. Ponadto działały sekcje: szachów, turystyczna
i rekreacyjna (obejmująca swoim działaniem piłkę nożną, piłkę ręczną
i siatkówkę). W 1999 r. z inicjatywy Zygmunta Opiło – ogniwo LZS połączyło swoją działalność
ze Szkolnym Zespołem Sportowym, tworząc działający przy Szkole Podstawowej w Lipiu Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Lipie”.  Przyjmuje się, że ze względu na genezę klubu, obowiązującymi barwami klubowymi są barwy niebiesko – zielone z żółtymi dodatkami. Klub jako stowarzyszenie kultury fizycznej zarejestrowany jest przez Starostę Nowosądeckiego. Obecnie prowadzi jedną sekcję – tenisa stołowego.

Wspólne zdjęcie zespołów LUKS „Lipie” i MKS „Radość” Gorlice przed ostatnim ligowym meczem tenisa stołowego przed epidemią koronawirusa, rozegranym w Lipiu w dniu 8 marca 2020 r. (IV liga). W środku zawodnicy LUKS „Lipie” kolejno – trzeci od lewej Piotr Jurkowski, Piotr Szczecina, Tomasz Wójs, Piotr Cewka i (nieco z tyłu) Piotr Mruk.