MINIONY ROK SZKOLNY – 2023/2024 – JAKI BYŁ? 🏃‍♀🏃

To był dobry rok dla naszych lekkoatletów.
Licealiada, Igrzyska Młodzieży Szkolnej (IMS) i Igrzyska Dzieci (ID) to sportowe odpowiedniki kuratoryjnych konkursów przedmiotowych (popularnie nazywanych „olimpiadami”, choć i takie też się odbywają). Rywalizację tę organizuje i przeprowadza Małopolski Szkolny Związek Sportowy. I w tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły bardzo dobrze sobie radzili w lekkoatletycznej rywalizacji.
Drużyna naszych dziewcząt zwyciężyła w gminnym 4-boju lekkoatletycznym rozgrywanym w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2011 i młodsi) i reprezentowała naszą gminę w finale powiatowym tych zawodów. Przy okazji tych startów, dziewczęta uzyskały wiele wartościowych wyników i ustanowiły kilka nowych rekordów szkoły.
Z kolei nasi chłopcy startowali na szczeblu powiatu w indywidualnych zawodach lekkoatletycznych rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2009 i 2010). Z zawodów wrócili z dwoma medalami Mistrzostw Powiatu (Szymon Matusik ze srebrnym w biegu na 300m a Kacper Porębski z brązowym w biegu na 100m) a także z nowymi rekordami szkoły.
Cieszy to, że uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu osiągają nie tylko wysokie wyniki w nauce ale realizują też swoje sportowe pasje, osiągając bardzo wysoki poziom sprawności fizycznej! 😊