11 Listopada – 104 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

Dziś obchodzimy 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i w związku z tym niezwykle ważnym dla nas wszystkich wydarzeniem w dniu wczorajszym uczestniczyliśmy w pieknej akademii przygotowanej przez Panie Ewelinę Baziak i Beatę Leśniak. Została ona poprzedzona odśpiewaniem przez całą społeczność szkolną, naszego hymnu narodowego. Po tej wzniosłej chwili mieliśmy okazję obejrzeć akademię, w której uczniowie klas 7 i 8 przypomnieli nam wydarzenia, jakie miały miejsce ponad 100 lat temu.
Tradycyjnie po wystapieniu młodzieży głos zabrał Pan Dyrektor – Zygmunt Opiło. W swoim przemówieniu podkreślił ważność tego dnia i zachęcił wszystkich do oddania hołdu wszystkim poległym za naszą ojczyznę poprzez odwiedzenie pomników poległych oraz wywieszenie flag biało-czerwonych.