11 listopada – Narodowe Świeto Niepodległości

Na dzień przed Świętem Niepodległości, dokładnie o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała hymn Polski, wpisując się tym samym w ogólnopolską akcję śpiewania hymnu – „Szkoła do hymnu”.
Następnie podczas wzruszającej akademii przygotowanej przez Panie Beatę Leśniak i Mariolę Ruchała wraz z uczniami klasy 6 i 8 mogliśmy w zadumie posłuchać o wydarzeniach sprzed ponad stu lat, ale także usłyszeć (być może niektórym jeszcze nieznane) pieśni patriotyczne.
O tym, że był to wyjątkowy dzień dla nas Polaków i dzień wart upamiętnienia, wspomniał też na końcu spotkania Dyrektor Szkoły – Pan Zygmunt Opiło. Zwrócił on uwagę na to, iż 11 listopada jest wyjątkowym świętem dla nas wszystkich, ponieważ ten dzień jest symbolem odzyskania ponad wiek temu przez Polskę niepodległość, dzięki czemu możemy teraz żyć w wolnej i niezależnej Polsce.