3 MAJA– Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja 🇵🇱 🇵🇱 🇵🇱

Święto Konstytucji 3 Maja jest jednym z najważniejszych świąt narodowych w Polsce.                                            30 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

„Sejmik Uczniowski” przybliżył swoim kolegom i koleżankom to ważne wydarzenie w historii naszego kraju. Pokazał, że uchwalona w 1791 roku konstytucja była najważniejszą z ustaw w Polsce. Pierwszą w Europie i drugą na świecie. Uczniowie mogli usłyszeć czym jest konstytucja i jaką odgrywa rolę w państwie prawa, a także co oznaczają i jakie znaczenie mają pojęcia: Naród, Wolność, Ojczyzna. Słynne słowa „Wiwat Sejm” głośno rozbrzmiewały w murach naszej szkoły. Akademię dopełniły słowa pana Dyrektora. Zwrócił on uwagę, że to dzień radości i dumy z osiągnięć Polaków i wspomniał postać marszałka Stanisława Małachowskiego, który był również starostą sądeckim.

Dziękujemy za taką lekcję historii, która niejednemu uczniowi mocno zapadnie w pamięci. 🦅 🇵🇱