KLASY 4-8 WRACAJĄ DO SZKOŁY!

Od poniedziałku 17 maja 2021 r. po blisko 7-miesięcznej przerwie klasy 4-8 wracają do nauki stacjonarnej. Pierwsze dwa tygodnie będą dla młodzieży stanowić etap adaptacyjny, bowiem trzeba trochę czasu aby przestawić się na „nowy” system pracy. W tym czasie nauka tych klas będzie odbywać się w trybie hybrydowym co znaczy, że uczniowie w jedne dni będą przychodzić na lekcje do szkoły a w inne będą uczyć się zdalnie, jak dotychczas.
  W dniach 25-27 maja klasa 8 przystąpi do egzaminów ósmoklasisty. W tych dniach wszystkie pozostałe klasy nie będą miały zajęć z wyjątkiem przedszkolaków, dla których oddział przedszkolny będzie normalnie czynny.
Kolejne dwa tygodnie przeznaczone będą na ewentualne „uporządkowanie” wszystkich spraw po nauczaniu zdalnym i na roczną klasyfikację. Do 11 czerwca nauczyciele podadzą uczniom przewidywane oceny klasyfikacyjne a na 18 czerwca przewidywana jest właściwa klasyfikacja.
Ostatnie dwa tygodnie (od 11 czerwca) przeznaczone będą na przygotowanie się do zakończenia roku szkolnego oraz na łagodne uzupełnianie treści i umiejętności które w czasie nauczania zdalnego sprawiły najwięcej trudności.
  Nauczyciele posiadają już harmonogramy pracy w trybie hybrydowym więc powinni je dzisiaj przekazać uczniom. Wychowawcy przypomną też obowiązujące plany zajęć gdyż ze względu na organizację nauczania zdalnego były nieco zmienione.
  Przypominam, że klasy 1-3 i oddział przedszkolny pracują w pełnym zakresie już od 4 maja. Zmianą dla tych klas jest tylko zmiana podziału godzin co spowodowane jest powrotem do szkoły klas starszych przez co zmniejszy się ilość dostępnych sal lekcyjnych.