OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO – DRUŻYNA SP LIPIE WICEMISTRZEM GMINY 2023

Tradycyjnie w Szkole w Podolu-Górowej rozegrano gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Stawką zawodów był awans do finału powiatowego tych zawodów. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa do rywalizacji powrócili uczniowie naszej szkoły. Drużyna przygotowana przez p. Barbarę Opiło zajęła w gminnej rywalizacji 2 miejsce i została wicemistrzem gminy co pokazało, że nasi uczniowie bardzo dobrze opanowali umiejętność jazdy na rowerze (rowerowy tor przeszkód), bardzo dobrze znają przepisy ruchu drogowego, potrafią podejmować właściwe decyzje na nawet bardzo skomplikowanych skrzyżowaniach a także posiadają wysokie umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Szkołę Podstawową w Lipiu reprezentowali: Piotr Turek, Jakub Basta, Kacper Porębski i Szymon Matusik (rez.) – wszyscy z klasy 7.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w przyszłym roku !
Z. Opiło