Pomoc dla Ukrainy – KOMUNIKAT

W naszej Szkole trwa zbiórka rzeczy na pomoc dla uchodźców z Ukrainy i poszkodowanych w działaniach wojennych, którzy z Ukrainy nie wyjechali.
Z ostatnich ustaleń wynika, że na obecną chwilę najbardziej potrzebnymi rzeczami są m.in.:
środki do opatrywania ran wojennych, środki przeciwbólowe, środki uspokajające, zestawy strzykawkowe, śpiwory, koce, nowe ciepłe ubrania, rękawiczki robocze , lornetki, środki higieny osobistej, chemia gospodarcza itp.
Biorąc pod uwagę, że pomoc potrzebna będzie długofalowo, przydatne będą też inne artykuły, w tym środki żywnościowe nadające się do długoterminowego przechowywania.
Rzeczy zebrane dzisiaj (we wtorek) i jutro przekazane będą bezzwłocznie do zaprzyjaźnionej z gminą Gródek nad Dunajcem gminy Solonka, natomiast wszystkie rzeczy zbierane w terminie późniejszym przekazywane będą do gminnej bazy w Gródku n/D. gdzie będą segregowane, odpowiednio pakowane i odsyłane do rozdysponowania wg aktualnych potrzeb. Część rzeczy może być też wykorzystana na potrzeby uchodźców którzy znajdą się na terenie naszej gminy.
Osoby które mają do tego warunki i chciałyby przyjąć uchodźców proszone są o zgłaszanie takiej gotowości do Urzędu Gminy. Jeśli ktoś przywoziłby uchodźców z granicy musi pamiętać, aby takie osoby były zarejestrowane w punkcie recepcyjnym na granicy.
Pamiętajmy, że pomoc nie będzie potrzebna tylko jutro. Potrzebna będzie stale, być może przez wiele tygodni, dlatego zbiórka rzeczy w naszej Szkole prowadzona będzie stale, aż do odwołania.
Wszystkim serdecznie dziękuję za te dary SERCA !