SPOTKANIE W PRZEDSZKOLU

Ho…Ho…Ho…. Mikołaj już chodzi! Wszystkie dzieciaki czekają na jego wizytę! Elfy z klasy 6: Paulina, Maja i Paulina razem z panią pedagog Agnieszką Szkarłat, postanowiły w tym roku ułatwić zadanie Świętemu i poszukać wśród grzecznych dzieci z oddziału przedszkolnego pomocników dla niego. Zadanie było trudne, ale udało im się znaleźć najgrzeczniejsze dzieci w szkole! Przedszkolaki wysłuchały świątecznych opowieści czytanych przez Elfy, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki a nawet malowały świąteczne bombki! Udało się! Pomocnice św. Mikołaja nagrodziły starania dzieci medalem pomocnika św. Mikołaja oraz słodkim upominkiem.
Przy okazji starsze uczennice przypomniały uczniom oddziału przedszkolnego tradycje świąteczne, które są kontynuowane i pogłębiane w ich rodzinnych domach. Dzieci, obserwując swoje koleżanki, dowiedziały się m.in. jak kształtować kompetencje społeczne, jak ćwiczyć umiejętności wystąpień publicznych oraz jak rozwijać ideę wolontariatu i bezinteresownego dzielenia się tym, co mamy najcenniejsze, czyli wspólnie spędzonym czasem.
M. Smaga