SZKOLNA DRUŻYNA BRD – WICEMISTRZEM GMINY 🚲

Tradycyjnie w Szkole w Podolu-Górowej rozegrano gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Stawką zawodów był awans do finału powiatowego tych zawodów. Drużyna Szkoły Podstawowej w Lipiu dzielnie walczyła o tytuł mistrzowski z gospodarzem turnieju, jednak ostatecznie zajęła 2 miejsce i to Szkoła Podstawowa w Podolu-Górowej uzyskała awans do zawodów powiatowych.
Trzeba podkreślić, że nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrą umiejętnością jazdy na rowerze (rowerowy tor przeszkód), bardzo dobrze znają przepisy ruchu drogowego, potrafią podejmować właściwe decyzje na nawet bardzo skomplikowanych skrzyżowaniach a także posiadają wysokie umiejętności praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Szkołę Podstawową w Lipiu reprezentowali uczniowie klasy 8: Kacper Porębski, Jakub Basta i Piotr Turek, którzy w zawodach indywidualnie zajęli czołowe miejsca (odpowiednio): 2, 4 i 6.
Gratulujemy wicemistrzostwa gminy a przede wszystkim nabytych sprawności, umiejętności i wiedzy które z pewnością przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa poruszania się po drogach.