SZYMON MATUSIK MISTRZEM POWIATU !

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, rozegrano w Łącku Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dzieci z rocznika 2009 i młodszych. Zawody rozegrano w ramach cyklu Igrzysk Dzieci i mogło w nich uczestniczyć po 6 najlepszych dziewcząt i chłopców, reprezentujących 4 strefy powiatu. W reprezentacji strefy grybowskiej znalazła się spora grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Lipiu.
W kategorii chłopców świetnie spisał Szymon Matusik, który pokonał wszystkich swoich rywali i z zawodów wrócił ze złotym medalem i tytułem Mistrza Powiatu !
Bardzo dobrze spisała się również Aleksandra Surdziel, która w finale powiatowym uplasowała się tuż za podium, tj. na 4 miejscu.
Oboje będą reprezentować powiat nowosądecki w finale regionalnym, który w marcu rozegrany zostanie w Limanowej.
Oprócz Szymona i Oli, w finale powiatowym wystąpili również inni uczniowie naszej Szkoły. Byli to:
wśród chłopców – Kacper Porębski a wśród dziewcząt – Paulina Bomba, Paulina Basta i Eryka Domek.
Rolę zawodników rezerwowych pełnili ponadto Piotr Turek i Jakub Basta.
Naszym reprezentantom gratulujemy sukcesów i życzymy powodzenia w zawodach regionalnych.