WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

– atrakcyjne zakończenie projektu „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek n/D.”
Projekt „Rozwój kompetencji kluczowych drogą do sukcesu w Gminie Gródek n/D.” realizowany był od października 2020 r. do czerwca 2022 r. w sześciu szkołach naszej gminy w tym, w Szkole Podstawowej w Lipiu. W ramach projektu uczniowie mogli korzystać z dodatkowych zajęć z zakresu języka angielskiego i języka niemieckiego, informatyki, matematyki i nauk przyrodniczych. Dzięki realizacji projektu Szkoła pozyskała m.in. pracownię komputerową i szereg nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Natomiast po zakończeniu projektu, dodatkową nagrodą dla uczniów klas starszych szkół realizujących projekt było dofinansowanie wycieczek organizowanych przez szkoły wiosną 2023 roku. Korzystając z tego dofinansowania uczniowie naszej Szkoły zwiedzili Wrocław.
W czasie 2-dniowego wyjazdu nasi uczniowie zwiedzili m.in. wrocławską starówkę, Ostrów Tumski, fascynowali się panoramą Wrocławia roztaczającą się z 49 piętra Sky Tower (ponad 200 m wysokości), spędzili kilka godzin w sławnym wrocławskim ZOO w tym Afrykanarium, poznali historię wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hali Stulecia a najmłodsi w zadziwiający sposób sprawnie korzystali z aplikacji telefonicznej do poszukiwania wrocławskich krasnali, których w krótkim czasie znaleźli ponad 40 !
Piękno Wrocławia z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci i będzie kusić chęcią powrotu do tego miasta ale wszystkim chyba najbardziej zapadnie w pamięć koleżeńska i przesympatyczna atmosfera, jaką stworzyli wszyscy uczestnicy wyjazdu.
A teraz … – ciekawi jesteśmy jakie przygody przyniosą nam kolejny wyjazdy 😊
(W załączeniu kilka fotek)
Z. Opiło