14 października – Dzień Edukacji Narodowej

Dzisiaj obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej i właśnie z tej okazji w dniu wczorajszym uczestniczyliśmy w przepięknej akademii przygotowanej przez opiekuna SU, Panią Krystynę Kantor oraz uczniów klasy 7 i 8. Podczas przedstawienia, uczniowie pokazali charakter pracy nauczycieli i innych pracowników szkoły w sposób nieco humorystyczny. Nie obyło się bez świetnych pomysłów młodzieży na reformę szkół i systemu edukacji, a także udzielenia nagan (oczywiście nie ze złośliwości, a jedynie ku uciesze zgromadzonych ) każdemu nauczycielowi z osobna oraz pracownikom.

Po części artystycznej głos zabrał Dyrektor szkoły – Pan Zygmunt Opiło. Na wstępie podziękował uczniom za świetny występ oraz wszystkim pozostałym za obecność i uczczenie tego dnia w sposób wyjątkowy. W swoim przemówieniu pochwalił młodzież za ich piękną postawę i kulturę osobistą, jaka jest niewątpliwie rzadko spotykana w dzisiejszych czasach.

Wczorajszy uroczysty dzień zwieńczyło wydarzenie, jakim niewątpliwie było pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Nieco zestresowani pięknie zaśpiewali piosenkę oraz obiecali rzetelnie wypełniać swoje obowiązki. Uroczystego pasowania dokonał Pan Dyrektor, a przypięcia tarczy szkolnej – wychowawca Pani Krystyna Świerczek.