Dwa medale i pięć awansów naszych tenisistów

08 stycznia 2020r. w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, rozegrano gminny turniej tenisa stołowego. W zawodach, które odbyły się w Rożnowie, bardzo dobrze spisali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Lipiu którzy wrócili z zawodów z dwoma medalami i pięcioma kwalifikacjami do zawodów strefowych, tj. międzygminnych.
Tytuł mistrza gminy wywalczył Łukasz Bomba a z brązowym medalem z zawodów wróciła Wiktoria Bielak.
Oprócz medalistów, miejsca w reprezentacji gminy na zawody strefowe wywalczyli: Krzysztof Wójs (4 miejsce), Katarzyna Basta i Bartłomiej Sromek (oboje 5 miejsca).
Wszyscy w/w są uczniami klasy 8. Szkołę Podstawową w Lipiu reprezentowali również: Piotr Cewka, Patryk Pancerz i Kacper Basta (wszyscy z klasy 7) którzy co prawda nie zdobyli kwalifikacji na wyższy szczebel rozgrywek, jednak pokazali się z bardzo dobrej strony i również zajęli miejsca w czołówce.
Naszym zawodnikom gratulujemy sukcesów w zawodach gminnych i życzymy sukcesów na zawodach strefowych, które odbędą się już 20 stycznia w Ptaszkowej.