DZIEWCZĘTA Z LIPIA MISTRZEM POWIATU ! BARTOSZ MATUSIK – Z BRĄZOWYM MEDALEM MISTRZOSTW POWIATU

W Gródku nad Dunajcem, w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2009 i młodsi), rozegrano finał powiatowy drużyn tenisa stołowego dziewcząt i chłopców, w którym uczestniczyły po dwa najlepsze zespoły z 4 stref powiatu nowosądeckiego.
W rywalizacji dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna dziewcząt Szkoły Podstawowej w Lipiu, która w pięknym stylu wywalczyła Mistrzostwo Powiatu Nowosądeckiego i uzyskała prawo reprezentowania powiatu w zawodach regionalnych, obejmujących powiaty: gorlicki, limanowski, nowosądecki i miasto Nowy Sącz. Drużyna SP Lipie wystąpiła w składzie: Aleksandra Surdziel z kl.7 i Paulina Bomba z kl.4 (rez. Anna Kogut z kl.6).
W finale powiatowym rywalizowała również drużyna chłopców SP Lipie (Szymon Matusik i Kacper Porębski z kl.6), która w finałowej stawce wywalczyła 5 miejsce.
Z kolei w Łącku rozegrano finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2007 i 2008) w indywidualnym tenisie stołowym, w którym wystąpiło troje uczniów naszej szkoły: Paulina Wójs, Bartosz Matusik i Michał Piszczek (wszyscy z kl. 8 ).
W rywalizacji chłopców świetnie się spisał Bartosz Matusik, który wywalczył brązowy medal mistrzostwo powiatu, uzyskując tym samym prawo reprezentowania naszego powiatu w finale regionalnym.