EGZAMINY PRÓBNE ÓSMOKLASISTÓW – 2021

W dniach 17-19 marca 2021 r. zostały przeprowadzone egzaminy próbne ósmoklasistów. Nasi uczniowie podeszli do nich z właściwą powagą (ale i w dobrych humorach), każdego dnia meldując się w szkole w komplecie. O poważnym podejściu świadczyły też oficjalne ubiory uczniów.
Nasi uczniowie pracowali na materiałach przygotowanych przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. W środę, w dwóch salach pisali prace z języka polskiego, w czwartek (również w dwóch salach) z matematyki a dzisiaj, z podziałem na trzy sale „zadawali” egzamin z języka angielskiego.
Udział w egzaminach próbnych pozwolił zapoznać się z atmosferą egzaminów oraz z procedurami egzaminacyjnymi. To również moment, w którym do świadomości wszystkich dotarł sygnał, że zbliżamy się do końca szkoły podstawowej i pora podejmować pierwsze poważne decyzje decydujące o przyszłości. Ponadto, zgromadzony po egzaminie próbnym materiał pozwoli nauczycielom na ocenę posiadanej już przez uczniów wiedzy i umiejętności a także na dokonanie potrzebnych korekt przed egzaminami końcowymi które będą przeprowadzone w drugiej połowie maja.