IMS – Chłopcy z Lipia mistrzami powiatu !

W Łącku rozegrano finał powiatowy Igrzysk Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym w którym wystąpiło 8 najlepszych zespołów z czterech stref powiatu.
Zespół chłopców Szkoły Podstawowej w Lipiu wcześniej okazał się bezkonkurencyjny w zawodach strefy grybowskiej a obecnie, z kompletem zwycięstw sięgnął po mistrzostwo powiatu nowosądeckiego.
Już za kilka dni rozegrany zostanie kolejny, rejonowy etap rozgrywek (tzw. półfinał wojewódzki). W zawodach, które rozegrane będą w Szczyrzycu wystąpią mistrzowie i wicemistrzowie powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza. Powiat nowosądecki reprezentować będą Szkoła Podstawowa w Lipiu a także chłopcy z Krynicy Zdroju którzy w Łącku zajęli drugie miejsce.
W drużynie z Lipia wystąpili: Szymon Matusik, Kacper Porębski i Jakub Basta.
Gratulujemy i życzymy awansu do ścisłego finały wojewódzkiego !
Z. Opiło