Pierwszy Dzień Wiosny 🌺🌼🌞

Dzisiaj 21 marca i obchodzimy pierwszy dzień wiosny. Co prawda pogoda na to nie wskazuje, ale czy zawsze musi być ciepło? Poza tym mamy marzec, a jak wiadomo „W marcu jak w garncu„.
Uczniowie naszej szkoły witali wiosnę już w piątek i wtedy to chętni przynieśli przepiękne, kolorowe,a co najważniejsze ekologiczne marzanny, które następnie wspólnie spaliliśmy jednocześnie żegnając zimę.
Ta niewątpliwie ogromna praca, jaką dzieciaki włożyły w wykonanie kukieł została doceniona przez SU, który wyróżnił w kategorii 1-3 oraz 4-8 po trzy marzanny i nagrodził słodkościami. Pozostałe dzieci także otrzymały drobne upominki.

Po tradycyjnym pożegnaniu mroźnej pory roku, dzieci z klas młodszych wybrały się na krótkie wycieczki po terenie szkoły i po najbliższej okolicy, aby sprawdzić czy widać już nadchodzącą wiosnę. Zauważyć i usłyszeć się dało sporo 😎