PRÓBNA EWAKUACJA

Miniony piątek był zarówno dla naszych uczniów, jak i nauczycieli bardzo emocjonujący, a to za sprawą próbnej ewakuacji. Około godziny 11, uczniowie nie spodziewając się tego co nadejdzie, usłyszeli dwuminutowy dzwonek wzywający do ewakuacji. Poinstruowani przez nauczycieli, wyszli ze swoich klas i udali się w stronę wyjść ewakuacyjnych (uczniowie klas uczących się w salach na parterze i pierwszym piętrze wyszli głównym wyjściem, a uczniowie klas z sal na drugim piętrze – wyjściem ewakuacyjnym na półpiętrze ), skąd przeszli na boisko szkolne czyli miejsce bezpiecznej zbiórki. Na boisku oczy wszystkich zwrócone były na szkołę, gdyż każdy chciał poznać powód, dla którego opuszczono szkołę. Po uspokojeniu uczniów i opanowaniu sytuacji przyszedł czas na słowa wyjaśnienia od Pana Dyrektora. Dzieci i uczniowie dowiedzieli się, iż była to zaplanowana ewakuacja, która miała na celu nie tylko psychiczne przygotowanie uczniów do takich sytuacji mogących mieć miejsce w przyszłości, ale także wdrożenie do bezpiecznego ewakuowania się z miejsc zagrożonych.
Po uspokojeniu uczniów i dzieci wszyscy udali się do szkoły na dalszą część zajęć.