Spotkanie klas 0 – 2 z higienistką

W piątek 22 listopada do naszej szkoły zawitała higienistka Pani Monika Wójs, która pracuje w gabinecie dentystycznym w Zakliczynie. Poprowadziła ona w bardzo przyjemny sposób zajęcia dla najmłodszych. W trakcie nich dzieci dowiedziały się dlaczego tak ważne jest dbanie o higienę ustną. Ponadto Pani higienistka zadbała o różnorodność ćwiczeń, bo dzieci nie tylko słuchały, ale także uczestniczyły w zajęciach np. same mogły pod okiem profesjonalistki sprawdzić stan uzębienia profesjonalnym sprzętem, umyć zęby (oczywiście sztuczne😊), decydowały, które produkty są dobre, a które złe dla zębów, „niszczyły” bakterie, które psują zęby, a także na chwilę mogły zostać stomatologami. Na koniec zajęć, aby lepiej zobrazować dlaczego należy dbać o zęby, najmłodsi w skupieniu oglądnęli bajkę z serii „Było sobie życie”, co mamy nadzieję, wzbudziło w nich pewne refleksje.