SPRZĄTANIE ŚWIATA

Jesienna akcja „Sprzątanie świata” za nami. W czwartek, 21 września, korzystając ze słonecznej pogody, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”, a dokładniej w sprzątaniu naszej okolicy. Do akcji mógł włączyć się każdy chętny. Przedszkolaki przystąpiły do sprzątania terenu wokół szkoły, natomiast starsi uczniowie pod opieką wychowawców rozeszli się drogą w trzy strony i pozbierali śmieci z okolicznych terenów. Przy okazji prowadzono rozmowy na temat segregacji śmieci. Okazało się, że wszyscy uczniowie wiedzieli, jak segregować śmieci i rozdzielać je pomiędzy różnymi kolorami worków. Świadomość ludzi, że nie należy zaśmiecać środowiska, jest już duża. Pomimo to, sprzątający zauważyli, że wiele śmieci znajdowało się w niewłaściwych miejscach. Ich worki szybko się zapełniły.
Brawa dla naszych uczniów za ochocze przystąpienie do działania. To była „dobra robota!”
M. Smaga