Wycieczka do kina ­čÜî

23 wrze┼Ťnia 2022 roku uczniowie klas III – VIII wraz z opiekunami wybrali si─Ö na wycieczk─Ö do kina Helios w Nowym S─ůczu.
M┼éodsi uczniowie z klas III- V wraz ze swoimi wychowawcami wybrali si─Ö do kina na film pt. ÔÇ×King: M├│j przyjaciel lew.ÔÇŁ Film opowiada┼é o nastoletniej In├ęs i jej bracie Alexie, kt├│rzy znajduj─ů w swoim domu lwi─ůtko. Jak si─Ö dowiaduj─ů z TV, maluch uciek┼é z lotniska. Nadaj─ů mu imi─Ö King. Niespodziewany go┼Ť─ç szybko staje si─Ö ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje si─Ö, ┼╝e ma┼éy lew jest poszukiwany i grozi mu niebezpiecze┼ästwo, rodze┼ästwo wpada na szalony plan ÔÇô chc─ů mu pom├│c wr├│ci─ç do prawdziwego domu, do Afryki.
Film bardzo zaciekawi┼é i wzruszy┼é uczni├│w. Nie brakowa┼éo te┼╝ w─ůtku humorystycznego. Wszyscy wyszli z kina zadowoleni i z u┼Ťmiechem na twarzach opowiadali sobie scenki, kt├│re wzbudzi┼éy najwi─Öcej emocji.
Klasa 7 i 8 natomiast obejrza┼éa film pod tytu┼éem ,,Orl─Öta Grodno ÔÇÖ39ÔÇŁ.Jest to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego ch┼éopca, Leona.
1 wrze┼Ťnia 1939 roku szko┼éa zostaje zbombardowana przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, jego przyjaci├│┼é ze szko┼éy i tysi─Öcy polskich dzieci, rozpoczynaj─ůca si─Ö wojna stanie si─Ö szko┼é─ů przyspieszonego dojrzewania, konfrontacj─ů z dramatyczn─ů histori─ů pisan─ů przez doros┼éych.17 wrze┼Ťnia 1939 roku do Polski wchodz─ů Sowieci. Po ataku sowieckich czo┼ég├│w Grodno staje do obrony. Nieliczne oddzia┼éy wojskowe wspomagane s─ů przez ludno┼Ť─ç cywiln─ů, a przede wszystkim m┼éodzie┼╝ szkoln─ů. Leo┼Ť wraz z ┼éodzie┼╝─ů bierze udzia┼é w dramatycznej obronie polskich barykad, ostatniego skrawka Polski na Kresach.
Film ten jest niezwykle poruszaj─ůcy i pokazuje postaw─Ö patriotyczn─ů polskich dzieci. Z pewno┼Ťci─ů wielu uczni├│w zapami─Öta ten seans, a zaanga┼╝owanie Leona i m┼éodych ludzi w ochron─Ö Grodna b─Ödzie wzorem mi┼éo┼Ťci do Ojczyzny.
B. Opiło, M. Smaga