Wycieczka do kina 🚌

23 września 2022 roku uczniowie klas III – VIII wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Nowym Sączu.
Młodsi uczniowie z klas III- V wraz ze swoimi wychowawcami wybrali się do kina na film pt. „King: Mój przyjaciel lew.” Film opowiadał o nastoletniej Inés i jej bracie Alexie, którzy znajdują w swoim domu lwiątko. Jak się dowiadują z TV, maluch uciekł z lotniska. Nadają mu imię King. Niespodziewany gość szybko staje się ich najlepszym przyjacielem. Gdy okazuje się, że mały lew jest poszukiwany i grozi mu niebezpieczeństwo, rodzeństwo wpada na szalony plan – chcą mu pomóc wrócić do prawdziwego domu, do Afryki.
Film bardzo zaciekawił i wzruszył uczniów. Nie brakowało też wątku humorystycznego. Wszyscy wyszli z kina zadowoleni i z uśmiechem na twarzach opowiadali sobie scenki, które wzbudziły najwięcej emocji.
Klasa 7 i 8 natomiast obejrzała film pod tytułem ,,Orlęta Grodno ’39”.Jest to dramatyczny obraz wojny z sowietami widziany oczami dwunastoletniego chłopca, Leona.
1 września 1939 roku szkoła zostaje zbombardowana przez niemieckie samoloty. Dla Leosia, jego przyjaciół ze szkoły i tysięcy polskich dzieci, rozpoczynająca się wojna stanie się szkołą przyspieszonego dojrzewania, konfrontacją z dramatyczną historią pisaną przez dorosłych.17 września 1939 roku do Polski wchodzą Sowieci. Po ataku sowieckich czołgów Grodno staje do obrony. Nieliczne oddziały wojskowe wspomagane są przez ludność cywilną, a przede wszystkim młodzież szkolną. Leoś wraz z łodzieżą bierze udział w dramatycznej obronie polskich barykad, ostatniego skrawka Polski na Kresach.
Film ten jest niezwykle poruszający i pokazuje postawę patriotyczną polskich dzieci. Z pewnością wielu uczniów zapamięta ten seans, a zaangażowanie Leona i młodych ludzi w ochronę Grodna będzie wzorem miłości do Ojczyzny.
B. Opiło, M. Smaga