Wycieczka do Starego i Nowego Sącza

Czas wycieczek szkolnych powoli dobiega końca. W tym roku dzięki dofinansowaniu z programu „Poznaj Polskę” zarówno starsi uczniowie, jak i ci młodsi skorzystali z okazji i zwiedzili najpiękniejsze miejsca. W przypadku dzieci młodszych wybór padł na Stary i Nowy Sącz. Dzieciaki najpierw odwiedziły Sądecki Park Etnograficzny, gdzie z zaciekawieniem słuchały opowiadań wspaniałego przewodnika i oglądały wspaniałe budynki z dawnych lat. Ciekawostką dla nas było to, że kilka z obiektów zostało rozebranych z macierzystych wsi, a następnie zakonserwowanych i na nowo zmontowanych w skansenie.
Po tej niewątpliwie ciekawej wyprawie, udaliśmy się na obiad do Starego Sącza, aby spróbować polecanych pierogów (my również z czystym sumieniem je polecamy 🙃) oraz oczywiście – lodów. Po obfitym obiedzie spacerkiem udaliśmy się pod Ołtarz Papieski i zakończyliśmy dzień spalając energię na tamtejszym placu zabaw.