INFORMACJA DOTYCZĄCA PREPARATÓW JODOWYCH

INFORMACJA DOTYCZACA PREPARATÓW JODOWYCH
W załączeniu poniżej przekazuję Państwu informacje dotyczące preparatów jodowych przekazane z Urzędu Gminy Gródek n/D. Preparaty te będą zabezpieczone dla mieszkańców w szkołach naszej gminy na wypadek zdarzenia radiacyjnego.
Co ważne :
– na dzisiaj nie ma takiego zagrożenia (!) ale dobrze być przygotowanym na wypadek, gdyby „coś takiego” miało miejsce,
– preparaty można wydać wyłącznie w sytuacji wystąpienia potwierdzonego zdarzenia radiacyjnego,
– w Szkole Podstawowej w Lipiu będzie możliwe wydanie preparatów wyłącznie mieszkańcom Lipia, dla mieszkańców Jelnej-Działów preparaty będą zabezpieczone w szkole w Jelnej, dla mieszkańców Przydonicy w szkole w Przydonicy zaś dla mieszkańców Gródka n/D., w szkole w Gródku n/D.
Wykaz punktów wydawania znajduje się w załączonym pliku.
Zygmunt Opiło
INFORMACJA DOTYCZACA PREPARATÓW JODOWYCH
W celu zabezpieczenia ludności na wypadek wystąpienia zdarzenia radiacyjnego, rząd premiera Mateusza Morawieckiego zdecydował o utworzeniu rezerwy preparatów stabilnego jodu w postaci tabletek.
Wojewoda Małopolski polecił gminom województwa małopolskiego podanie do publicznej wiadomości wykazu punktów wydawania preparatu jodowego.
Bardzo prosimy Państwa o zapoznanie się z załączonym wykazem.
Przyjęte założenia mają charakter prewencyjny, aby w przypadku wystąpienia zdarzenia radiacyjnego, mieli Państwo świadomość, gdzie zgłosić się po preparat.
Aktualnie nie istnieją powody do uruchamiania dystrybucji preparatów jodowych.