Z WIZYTĄ W GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W GRÓDKU NAD DUNAJCEM

27 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Gminną Bibliotekę Publiczną w Gródku nad Dunajcem. Poznali tam pracę bibliotekarza, obejrzeli zbiory biblioteczne, w tym literaturę dziecięcą. Kilkoro z nich było tu już wcześniej ze swoimi rodzicami, więc swobodnie poruszało się między regałami pełnymi ciekawych książek. Atrakcją spotkania w Bibliotece był teatrzyk Kamishibai i baśń H.CH. Andersena „Słowik” czytana przez panią kustosz Halinę Zyzak. Wszystkim dzieciom bardzo spodobała się ta forma pracy z obrazem i tekstem. Na zakończenie spotkania pani kustosz zaprosiła dzieci, wraz z ich rodzicami, do udziału w projekcie „Mała Książka – Wielki Człowiek ” – 2023, który realizowany jest przy współpracy z Instytutem Książki.
Prosto z biblioteki dzieci udały się do urzędu Poczty Polskiej, gdzie porozmawiały z pracownikami poczty o pracy listonosza, zakupiły znaczki pocztowe i wysłały wcześniej napisane listy do swoich rodziców.
Po tak pełnym emocji wyjeździe, z uśmiechem na twarzach i bogatsze o nowe doświadczenia, dzieci wróciły do szkoły.
M. Smaga